„Witaj 3 maja” Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w ZSP w Ciepłowodach

01.05.2019

Dnia 30 kwietnia br. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt historyczny uczniowie klas piątych i ósmych pod opieką p. Magdaleny Cieślachowskiej przygotowali część artystyczną o najważniejszych faktach dotyczących tego wydarzenia. W „Niesamowitą podróż do przeszłości” zabrali wszystkich: Dominika Krupa, Małgorzata Pietrykiewicz, Aleksandra Zapotoczna, Oliwia Jamborska, Mateusz Bochenek, Filip Kłocko, Marcin Idzi, Dominika Wyrozumska, Julia Knochowska, Mikołaj Kwiatkowski, Filip Szczepański, Sebastian Zioła, Maciej Plewak, Wojciech Siwek. Chór szkolny, pod kierunkiem p. Michała Żygadło wykonał piękne patriotyczne pieśni, m.in., „Rotę” i „Jak długo w sercach naszych”. Solo zaśpiewała uczennica Aleksandra Rydz pieśń „Witaj majowa jutrzenko”. O scenografię zadbała p. Jadwiga Strama wraz uczniami naszej szkoły.

Apel był okazją do refleksji nad historią naszej Ojczyzny. Próbą odpowiedzi na pytanie, dlaczego warto pielęgnować pamięć o minionych wydarzeniach.

W czasie trwania apelu zostały także rozdane nagrody dla uczestników szkolnego konkursu historycznego zatytułowanego „Mój przodek w Niepodległej” oraz pamiątkowe dyplomy. Nagrodzonym gratulujemy.