„Tydzień z Kotem w butach” – impreza czytelnicza w ciepłowodzkich bibliotekach

01.04.2019

W marcu Gminna Biblioteka Publiczna oraz Biblioteka Szkolna ZSP w Ciepłowodach przeprowadziły akcję pod tytułem „Tydzień z Kotem w butach”. W ramach całego wydarzenia organizowane były zajęcia dla przedszkolaków oraz uczniów klas I-III, a także konkursy. Promowane były również książki, których tematyka dotyczyła kotów.

W trakcie zajęć dzieci miały możliwość zapoznania się z wydawnictwami popularnonaukowymi o kotach, rozmawiały o swoich pupilach, szukały informacji na Internecie oraz obejrzały teatrzyk kukiełkowy pt. „Kot w butach”. Na zakończenie każdego spotkania uczestnicy wykonywali własne maski kotów, które w późniejszym czasie były wystawiane w obu bibliotekach. Zadanie to sprawiało wszystkim dużo frajdy.

Każdy, kto odwiedził biblioteki w czasie „Tygodnia z Kotem w butach”, mógł wziąć udział w dwóch konkursach. Pierwszym był konkurs plastyczny pt. „Mój przyjaciel kot”, drugi zaś był testem wiedzy pt. „Co wiesz o kotach?”. W sumie w obu konkursach wzięło udział 47 osób. Zwycięzcami okazali się w konkursie plastycznym: Julia Kopeć z przedszkola, Antonina Skiba z kl. I a, Ania Prygoń z kl. I b, Emilia Tomasiak z kl. III, Julia Piątek z kl. IV c, Zosia Tatarek i Paulina Polny z kl. IV a, Aleksandra Rydz z kl. V a, Piotr Tatarek z kl. VI, w konkursie wiedzy: Julia Piątek z kl. IV c, Gosia Pietrykiewicz z kl. V a, Marcel Nadrowski z kl. VI, Mikołaj Trzybulski i Agata Szpórnóg z kl. VII. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Oprac. Iwona Małozięć i Marzena Pakuła